הובר דאם לאס וגאס

Hoover Dam, הובר דאם, סכר הובר דאם

סכר הובר דאם בלאס וגאס מהאטרקציות החשובות בלאס וגאס או מחוץ ללאס וגאס יותר נכון לומר. סכר  Hoover Dam הפך ליהיות אטרקציה פופלארית בעיקר בגלל הסצנה הנהדרת בסרט סופרמן  מ 1978. סכר הובר דאם לאס וגאס, נמצא כ 53 ק"מ דרומית ללאס וגאס, נסיעה כייפית מלאה ציפייה להגעה לסכר הפופלארי בעולם הובר דאם, ( מומלץ לעשות את הנסיעה ברכב עם גג פתוח, יכפיל את הכייף ). רצוי לציין שכאשר הינכם מגיעים לגשר הובר דאם, עקב זהירות וביטחון, מכוניות נבדקות, בעיקר משאיות, טריילרים וכיוצ"ב.

סכר הובר דאם, לאס וגאס נבנה בין השנים 1931 ל 1936, ממוקם בקניון השחור בנהר קולרדו על הגבול של אריזונה ונבדה, התקופה בה נבנה סכר הובר דאם היא תקופת השפל הנוראית בארה"ב. סכר הובר דאם נחשב לאחד מההישגים הארכיטקטונים הבולטים של המאה  ה 20. הסכר נקרא על שמו של הנשיא ה 31 של ארצות הברית, הרברט הובר, מספר מטרות לבניית סכר הובר דאם, יצירת חשמל, הספקת מים באופן מבוקר ושליטה בהצפות. בשביל לבנות את הסכר ולגרום לכל פעולות אלו להתבצע היו צריכים לנתב את זרם המים האדיר לכיוונים שונים, לשם כך בנו מספר מנהרות עצומות בגודלן ומיי הנהר ניתבו אליהן. בתקופת הבנייה של סכר הובר דאם עשרות אלפים מחפשי עבודה התקבצו באיזור, הקימו קהילות רק בכדי שאולי יקראו להם לעבוד. אז מה בעצם יש לראות בסכר הובר דאם?

סכר הובר דאם מספק נופים מרהיבים של הקניון, של הנהר, הרגשה עוצמתית לעמוד על מתקן ספק כוח ואנרגיות עצום שכזה, המחשבה שסכר הובר דאם הייתה תפאורה באחד הסרטים החשובים בהיסטוריה, סופרמן, הידיעה שאתם עומדים על מתקן ארכיטקטורי שבזמנו היה הגדול ביותר במינו, ישנה אפשרות לשני סיורים, להלן:

סיור סכר הובר דאם, 11 דולר, הסיור הוא כשעתיים, סיור תחנחת הכוח, הסיור יתחיל בוידאו קצר על ההיסטוריה של סכר הובר דאם, לאחר מכן מדריך יוביל אתכם במעלית לתחתית הסכר כ 152 מטרים מתחת לנקודת ההתחלה, שם תחוו את הגנרטור של הדאם, תראו את הצינורות המקוריים של הובר דאם ואף תעמדו על אחד מהצינורות שגובהם 9 מטרים, תוכלו להרגיש את הנהר זורם מתחתכם ולחוות את עוצמתו. לאחר מכן תעלו לנקודת תצפית מעל הסכר, מבט ציפור על הסכר, הנהר ו אגם מייד Lake Mead, כמו כן תינתן לכם הזדמנות להביט ברכיבים מכנים של הסכר, תעצרו בעוד מספר תחנות לאורך סכר הובר דאם, כמו מגדל צריכת נבאדה. להלן סיור נוסף :

הסיור שני הינו 30 דולר, יש בו את כל מה שמציע הסיור הראשון כולל גישה למרכז המבקרים, תצפית ובניין התצוגה המקורי, בנוסף לכך, הסיור השני בהוהר דאם ממשיך למבט חסר תקדים למהרות הפיקוח של הסכר, שם תוכלו לראות סימנים בכתב יד של עובדים מעשורים קודמים, בנוסף תוכלו לצפות מפתחים על הנהר למטה, תמשיכו עמוק לתוך הסכר ולראות את הגלריה ואת המדרגות העתיקות.

סכר הובר דאם, לאס וגאס הוא אטרקציה תיירותית חשובה ומעניינת, שווה לקחת כמה שעות מלאס וגאס ולהנות מטיול מרתק באחד מהמבנים החשובים והידועים בארצות הברית ובעולם בכלל. סכר הובר דאם לאס וגאס, פתוח יום ביומו מהשעה 9:00 עד 18:00 בערב. סכר הובר דאם נמצא כ 53 ק"מ דרוצית ללאס וגאס על כביש  U.S 93. תהנו.

 

הזמינו מלון בוגאס ללא עמלות הזמנה עם :

הזמינו בקלות עכשיו!

מלונות בלאס וגאס| טיסה ללאס וגאס