רכישת נדלן בלאס וגאס

רכישת נדל"ן בלאס-וגאס

אחת הערים המיוחדות, האהובות והבולטות ביותר בארצות הברית ללא ספק הינה לאס וגאס. למעשה החל משנת 1905 במאה הקודמת שבה התחילו בהקמתה בלב המדבר, היא הייתה לעיר המיועדת לצמיחה ושגשוג וצפו לה בארה"ב עתיד מזהיר כל זאת הודות למיצובה כעיר הקזינו וההימורים. תחום ההימורים שהפך לחוקי בעיר בשנת 1931 מושך אליו מיליוני אנשים בשנה ולצידם מוקמת תשתית רחבה שתומכת בה וניזונה ממנה. ההתרחבות ניכרת גם בתחום הנדל"ן על סוגיו השונים. המלון הראשון בעיר, העונה לשם "פלמינגו", נחנך בשנת 1946 ומאז נבנו עוד עשרות רבות של מלונות לאורך הרחוב הראשי, "הסטריפ" הידוע ובמקומות בולטים אחרים בעיר. במשבר הכלכלי הגדול שפרץ בארה"ב בשנת 2008 נפגעה העיר קשות ומחירי הנדל"ן שבה צנחו משמעותית בעשרות אחוזים - הסיבה העיקרית לכך היא כמובן הפגיעה החדה בענף התיירות שהינו הענף הכלכלי המוביל בעיר.

תמונת מצב כללית כיום

המשבר הגדול גרם לעיקול נכסים רבים על ידי הבנקים אשר נאלצו העמידם למכירה. בכמה שנים האחרונות נבלמה הירידה במחירי הנדל"ן, אם כי מחירם היחסי של הנכסים עדיין נמוך לעומת תקופת השיא. כיום, העיר מציעה מגוון רחב של נכסים יוקרתיים וייחודים כמו דירות קונדו, וילות וקוטג'ים במחירים אטרקטיביים שנותנים תשואה טובה מאוד על השכרתם. תחום הנדל"ן בעיר שב לפעילות ענפה וסוכני נדל"ן רבים מציעים נכסים לרכישה ואף להשכרה. הסוכנים הרשמיים בוגאס חייבים להיות בעלי רישיונות מטעם מדינת נבאדה אשר לאס-וגאס שוכנת בתחומה. כל סוכן כזה חייב לפעול על פי החוק ומוטב להשקיע באמצעותו.

אזורי העיר השונים, מזרח מול מערב

בעיר לאס-וגאס מתגוררת אוכלוסייה מעורבת שמגיעה ממגזרים שונים. באופן כללי ניתן להבחין באזור המערבי שבו ישנה אוכלוסייה בעלת יכולת ואילו במזרחי אוכלוסייה מעוטת יכולת ממעמד סוציו אקונומי נמוך. מבחינת השקעה בנדל"ן משמעות הדבר היא די ברורה. מומלץ לעשות מאמץ ולרכוש נכס אחד באזור טוב מאשר שניים באזור מוכה עוני. התשואה הינה דומה, יחסית, והטיפול בנכס אחד פשוט הרבה יותר ועם בעיות פחותות. חשוב לציין כי ישנו צורך הכרחי להכיר היטב ומקרוב את אזורי העיר השונים. רכישת נדל"ן בעיר מהווה השקעה כספית ניכרת שיש צורך לבצע בשיקול דעת ובזהירות. כך למשל ניתן לרכוש בטעות נכס שאינו מצוי באזור טוב אלא באזור שיש בו אחוזי פשיעה רבים. תחזוקת נכס כזאת היא בעייתית, וכך כמובן גם מציאת שוכר במחירים סבירים הינה קשה.

טיפול שוטף בנכס

רכישת נדלן בלאס-וגאס על ידי ישראלים החיים בישראל היא דבר אחד וטיפול בו הוא מרכיב אחר ונוסף. קשה מאוד במרבית המקרים לטפל בנדל"ן "בשלט רחוק" - יש צורך להשכירו במחירים סבירים, לערוך חוזה מתאים, לגבות את התשלום בעקביות, לעקוב אחר הנכס, לתחזקו וכו' - שוכרים רבים נתקלים בבעיות הדורשות טיפול ויש צורך להתייחס לכל בקשה.

בכדי לסייע בכל הליך הטיפול השוטף של הנכס, ישנם לא מעט סוכני נדל"ן מקצועיים החיים בלאס-וגאס אשר מציעים שירותי תיווך, טיפול ותפעול לצורך רכישה והשכרת נכסים בעיר. סוכנים אלו, אמונים לטפל בנכס על כל המשתמע מכך על בסיס קבוע תמורת תשלום עמלה מתאימה ולצד זאת לסייע ולייעץ בנושאים נלווים רלוונטיים כמו סוגיות מס והיטלים מקומיים. כמובן שחשוב ואף נדרש להיוועץ כל העת גם בגורם מקצועי המתמחה בנושאי מיסוי בינלאומי הרלוונטיים לעניין הנדל"ן שנרכש בעיר והרווחים שהוא עתיד להפיק במשך הזמן. בעלי תפקידים אלו יסייעו היטב לכל רוכש נדל"ן, יעניקו לו שקט נפשי ותעשייתי לטיפול ותפעול נכון של הנכס/ים בעיר.